Program Slujbe Biserica Sfantul Mercurie

PROGRAMUL SLUJBELOR ÎN PERIOADA 02 FEBRUARIE 2020 – 01 MARTIE 2020

DUMINICĂ ( 02 FEBRUARIE) 08:00 UTRENIE ŞI SFÂNTA LITURGHIE

ÎNTÂMPINAREA DOMNULUI. DUMINICA A XVII – A DUPA RUSALII (A CANANEENCEI)

LUNI (03 FEBRUARIE)

15:00 – 16:30 PROGRAM DE SPOVEDIT

16:30 ACATIST. SFÂNTUL MASLU

MARȚI (04 FEBRUARIE) DIVERSE SERVICII RELIGIOASE

MIERCURI (05 FEBRUARIE) 16:30 ACATIST

JOI ( 06 FEBRUARIE) DIVERSE SERVICII RELIGIOASE

VINERI (07 FEBRUARIE) 

15:00 – 17:00 PROGRAM DE SPOVEDIT

16:30 – ACATIST. SFANTUL MASLU

SÂMBĂTĂ (08 FEBRUARIE) – 07:30 UTRENIE ŞI SFÂNTA LITURGHIE. POMENIREA CELOR ADORMITI

DUMINICĂ ( 09 FEBRUARIE) 08:00 UTRENIE ŞI SFÂNTA LITURGHIE

DUMINICA A XXXIII-A DUPA RUSALII (A VAMESULUI SI FARISEULUI)

LUNI (10FEBRUARIE)

15:00 – 16:30 PROGRAM DE SPOVEDIT

16:30 ACATIST. SFÂNTUL MASLU

MARȚI (11 FEBRUARIE) DIVERSE SERVICII RELIGIOASE

MIERCURI (12 FEBRUARIE) 16:30 ACATIST

JOI ( 13 FEBRUARIE) DIVERSE SERVICII RELIGIOASE

VINERI (14 FEBRUARIE) 

15:00 – 17:00 PROGRAM DE SPOVEDIT

16:30 – ACATIST. SFANTUL MASLU

SÂMBĂTĂ (15 FEBRUARIE) – 07:30 UTRENIE ŞI SFÂNTA LITURGHIE. POMENIREA CELOR ADORMITI

DUMINICĂ (16 FEBRUARIE) 08:00 UTRENIE ŞI SFÂNTA LITURGHIE

DUMINICA A XXXIV-A DUPA RUSALII (A INTOARCERII FIULUI RISIPITOR)

LUNI (17 FEBRUARIE)

15:00 – 16:30 PROGRAM DE SPOVEDIT

16:30 ACATIST. SFÂNTUL MASLU

MARȚI (18 FEBRUARIE) DIVERSE SERVICII RELIGIOASE

MIERCURI (19 FEBRUARIE) 16:30 ACATIST

JOI ( 20FEBRUARIE) DIVERSE SERVICII RELIGIOASE

VINERI (21 FEBRUARIE) 

15:00 – 17:00 PROGRAM DE SPOVEDIT

16:30 – ACATIST. SFANTUL MASLU

SÂMBĂTĂ (22 FEBRUARIE) – 07:30 UTRENIE ŞI SFÂNTA LITURGHIE. POMENIREA CELOR ADORMITI – SÂMBATA MORTILOR – MOSII DE IARNA

DUMINICĂ (23 FEBRUARIE) 08:00 UTRENIE ŞI SFÂNTA LITURGHIE

DUMINICA INFRICOSATOAREI JUDECATI (A LASATULUI SE DE CARNE)

LUNI (24 FEBRUARIE)

15:00 – 16:30 PROGRAM DE SPOVEDIT

16:30 ACATIST. SFANTUL MASLU

MARȚI (25 FEBRUARIE) DIVERSE SERVICII RELIGIOASE

MIERCURI (26 FEBRUARIE) 16:30 ACATIST

JOI (27 FEBRUARIE) DIVERSE SERVICII RELIGIOASE

VINERI (28 FEBRUARIE) 

15:00 – 17:00 PROGRAM DE SPOVEDIT

16:30 – SFANTUL MASLU

SÂMBĂTĂ (29 FEBRUARIE) – 07:30 UTRENIE ŞI SFÂNTA LITURGHIE. POMENIREA CELOR ADORMITI

DUMINICĂ (01 MARTIE) 08:00 UTRENIE ŞI SFÂNTA LITURGHIE

DUMINICA IZGONIRII LUI ADAM DIN RAI (A LASATULUI SEC DE BRANZA)

""